info@infomet.com.tr +90 212 320 08 80 pbx
Neden IP Kamera Sistemleri?

Neden IP Kamera Sistemleri?

Günümüzde tüm CCTV üreticileri IP tabanlı sistemlere yönelmekte ve birçok üretici analog tabanlı sistemlere ilişkin ARGE çalışmalarını durdurmuştur. Üreticiler yoğun olarak tüm ARGE kaynaklarını IP tabanlı sistemler için kullanmaktadır. Önümüzdeki 5 yıl içinde tüm dünyada kullanılan IP kamera sayılarının analog tabanlı kamerlarının sayısını geçeceği öngörülmektedir. Bu nedenle garanti sonrası yeni bir yatırımda ürün desteği anlamında yatırım IP tabanlı yapılması dikkate alınması gereken bir noktadır.

KNX Varlık (Presence) ve KNX Hareket (Motion) sensörleri arasındaki farklar nedir?

KNX Varlık (Presence) ve KNX Hareket (Motion) sensörleri arasındaki farklar nedir?

Sadece sistem entegratörleri değil, aynı zamanda kullanıcılar da aradaki farkı merak ediyor. Varlık, hareket ve doluluk sensörleri arasındaki farklar nedir? Ne yazık ki, bu terimler çoğunlukla doğru olmayan şekilde kullanılmaktadır; bu nedenle bu yazımızda, "Hareket" ve "Varlık" sensörleri arasındaki arasındaki ana farklılıkları açıklamaya çalışacağız.

Geçiş Kontrol Sistemleri Ne İşe Yarar?

Geçiş Kontrol Sistemleri Ne İşe Yarar?

Geçiş kontrol sistemleri ile; personel devam kontrolü, ziyaretçi ve araç giriş çıkışlarını, belirli alanlara giriş çıkış izinleri gibi durumları kontrol etmemiz mümkündür. Geçiş kontrol sistemlerinin kullanım amacı kişilerin belirli yerlere girişini kontrol altına almak ve bu giriş çıkışlarla ilgili verileri raporlamaktır. İstenildiği takdirde kişiler için süre kısıtlaması ve kapı bazında geçiş tanımı yapılabilir.