info@infomet.com.tr +90 212 320 08 80 pbx

Geçiş Kontrol Uygulamaları

Erişim kontrolü şu anda Iris ID'nin Iris ID IrisAccess 7000 platformuyla yaptığı işin temel odak noktasıdır. Efsanevi IrisAccess 2200/3000/4000'in halefi olarak, insan ve fiziksel varlıklara değer veren kuruluşlara son teknoloji erişim kontrolü sağlayarak dünya çapında hem kamu hem de özel sektörde yaygın olarak kullanılmaktadır. Gereken güvenlik düzeyine bağlı olarak, tüm tesis için erişim kontrol noktası olarak hizmet verebilir veya şirket operasyonlarının özellikle hassas bir alanında konuşlandırılabilir.

Veri Merkezi

Iris ID'nin IrisAccess için büyük ilgi ve kabul gördüğü alanlardan biri de veri merkezi erişim kontrolüdür. İş, çalışanlar, müşteriler ve rakiplerle ilgili bilgi depoları, bir şirketin en değerli varlığını içerir - bu, zaman içinde büyük bir masrafla derlenen bilgilerdir. İleri görüşlü kuruluşlar, veri güvenliğinin güvenlik duvarlarından ve artıklıktan ve hatta tesis dışı yedeklemeden çok daha fazlası olduğunu bilir. Yalnızca erişime ihtiyacı olan ve uygun ayrıcalıklara sahip olanların bir şirkete veya devlet iş "sinir merkezine" erişmesini sağlamak için en yüksek düzeyde güvenliğin yürürlükte olmasını sağlamaya yönelik değer önerisi ikna edicidir ve çoğu veri merkezi yöneticisi tarafından kolayca kavranır. Iris ID, müşterileri arasında dünyadaki veriye en bağımlı kuruluşlardan bazılarını sayar.

Kritik Altyapı Tesisleri

Ulusal Güvenlik sorunları her zaman var olan bir endişe ve geçen yaz yaşanan olaylar ülkenin güvenli güvenli güce ne kadar bağımlı olduğunu çok net bir şekilde ortaya koyarken, Iris ID'nin IrisAccess platformlarının hem konvansiyonel hem de nükleer enerji santrallerine ve suya erişimi koruduğunu ve kontrol ettiğini bilmek güven verici. arıtma ve dağıtım tesisleri. ABD'de ve yurt dışında federal ve daha bölgesel düzeylerden gelen soruşturmalar, bunun hem teknoloji hem de Iris ID için artan bir önem alanı olacağını gösteriyor.

Toplu Taşıma

Iris tanıma ve Iris ID'nin IrisAccess platformları, Amsterdam'ın Schiphol, Londra'nın Heathrow'u, New York'un Kennedy, Almanya'nın Frankfurt, Kanada'nın Vancouver ve Yunanistan'ın Atina havalimanlarında, her ay daha da uzayan bir listenin sadece bir parçası olarak, ulaşım güvenliği alanında şimdiden yol aldı. . İlginç bir şekilde, teknoloji, havalimanı operasyonlarının hassas alanlarına erişimi kontrol etmekten daha fazlası için kullanılıyor.

Amsterdam'daki Schipohl, Dartagnan Biometric Solutions tarafından yolcu işleme/sınır geçiş işlemleri için teknoloji ve IrisAccess platformunu kullanarak geliştirilen ve uygulanan Privium adlı bir programa sahiptir. Yakında pasaportlarda ve seyahat belgelerinde yer alacak olan biyometri ve her yıl 1,5 milyardan fazla insanı "buradan oraya" götürme ihtiyacı göz önüne alındığında, bu son derece hassas teknolojinin müşterilerin kimliklerini güvenle doğrulamasında kesinlikle bir rolü var. onları yolda hızlandırın.

İlaç ve Sağlık Sektörü

Erişim kontrolüne prim verilen alanlardan biri de farmasötik-biyoteknoloji-sağlık alanıdır. Erişim kontrolü, yeni ilaçlar geliştirmek için yüz milyonlarca hatta milyarlar harcayan şirketler için önemlidir. Bu tür ortamlarda güvenlikten taviz verilmesi pazar avantajının kaybolmasına, klinik deneylerin tehlikeye girmesine vb. yol açabilir. Bu alan aynı zamanda hastalık kontrolü ve hatta biyo-terör tehdidi değerlendirmesi ve önlenmesi konusunda önemli miktarda çalışmanın yapıldığı bir alandır. Normal hastaneler ve klinik tesisleri ayrıca kontrollü maddelerin tutulduğu eczane gibi hassas alanlar ve İç Güvenlik direktifleri tarafından malzeme ve atıkların daha sıkı kontrolünün zorunlu kılındığı nükleer tıp gibi alanlar için daha güçlü güvenlik arayışındadır.

Iris ID IrisAccess'in başlıca çekiciliklerinden biri, platformun temassız kimlik doğrulama sağlama yeteneğidir - lastik eldivenlerin, maskelerin, koruyucu gözlüklerin veya koruyucu gözlüklerin istisnadan ziyade norm olduğu ortamlar için ideal bir çözümdür. Başka hiçbir teknoloji, Iris ID IrisAccess'in etkinliğine yaklaşan herhangi bir şeyle lastik eldiven/gözlük/maske sorununu karşılayamaz.

Hastane sağlayıcıları ve Sigorta ödeyicileri ayrıca, HIPAA hasta mahremiyeti hükümlerinin benimsenmesi ve gelecekte uygulanmasından kaynaklanan hasta kaydı veri yönetimi zorluklarına potansiyel bir yanıt olarak iris tanımaya ve onun erişimi güvence altına alma ve kimliği kesin olarak doğrulama becerisine bakmaya başlıyor.

Eşsiz Uygulamalar

İris tanıma teknolojisi, sadece güvenlik için değil, diğer uygulamalar için de eğitim sektörüne giriyor. Kreş ve okullarda, okul çalışanlarının yanı sıra belirli çocukları almak için okula gelen ebeveynler veya diğer yetişkinlerin erişimini kısıtlamak ve kimliğini belirlemek için kullanılıyor. (Bu şekilde kullanıldığında, belirli bir çocuğun kimliğine "bağlı" olan kayıtlı kişilerin bir listesi vardır. Çocuk yalnızca bu kişilere teslim edilebilir.)

Diğer okullar, kimliği doğrulamak ve okul öğle yemeği programlarını yönetmek için Iris ID'nin IrisAccess'inin kullanıldığı pilot programlara sahiptir.