info@infomet.com.tr +90 212 320 08 80 pbx

Ulaştırma Sektörü Uygulamaları

2001'de dünya, bir havaalanındaki güvenlik ihlalinin ne kadar ciddi olabileceğini öğrendi. Iris ID ürünlerinin kullanılması IrisAccess, asfalt, bagaj ve halka açık olmayan alanlar dahil olmak üzere bir havalimanının operasyonunun hassas alanlarına erişimi kontrol edebilir. Teknoloji aynı zamanda uçuş ekibinin ve havayolu personelinin kolayca tanımlanmasına ve uygun alanlara erişim izni verilmesine olanak tanıyacaktır.

Gelecekte, "güvenilir gezgin" programlarına kayıtlı artan sayıda tüketici görülecektir. Gözetimli kayıt, düşük riskli olduğu bilinen bu yolculara, havaalanı boyunca hareketlerini kolaylaştırmak için kimlik doğrulama bilgilerinin verilmesine olanak tanıyarak, göçmenlik ve gümrük görevlilerinin dikkatlerini bilinmeyen yolculara odaklamasına olanak tanıyarak üretkenliği artırmaya ve havaalanı, personel ve uçak güvenliğini sağlamaya yardımcı olur.

Ayrıca, Iris ID IrisAccess'in seyahat deneyiminden duyulan memnuniyetin artmasına katkıda bulunması bekleniyor. Programa kayıtlı yolcular, havaalanına giriş ve çıkışta hızlandırılmış izin alacak ve IBM ve SITA'nın prototip aşamasındakiler gibi iris teknolojisini kullanan kiosk biletleme mekanizmaları, havayollarının bagaj kontrolünü kolaylaştırmasına, sık uçan yolcuları daha doğru bir şekilde izlemesine ve yönetmesine olanak tanıyacak. avantajlar, biniş kartları ve biletleme, özellikle tercihli biletlemede.