info@infomet.com.tr +90 212 320 08 80 pbx

Kullanım Alanları

Iris ID'nin IrisAccess® iCAM 7S Serisi, iris tanıma için en yüksek performans ve çok yönlülük standardını belirlemeye devam ediyor. İster sektöre yön veren tek bir biyometrik tanımlama çözümü, ister kartlar, kart okuyucular veya tuş takımı çözümleriyle çalışan çok faktörlü bir doğrulama çözümü arıyor olun, IrisAccess platformu ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.

Iris ID, son 20 yıldır iris tanıma teknolojisinin ticarileştirilmesinde lider ve kilit geliştirici ve itici güç olmuştur. IrisAccess, dünyanın en gelişmiş ve en yaygın kullanılan iris tanıma platformu olarak pazara liderlik etmeye devam ediyor.

iCAM 7S Serisi, iCAM serisinin en yeni neslidir ve dünya çapında dağıtılan önceki iCAM4000 serisi çözümü ile tamamen uyumludur. Şimdi altıncı neslinde olan IrisAccess, daha fazla entegrasyon esnekliği ile daha da fazla özellik ve işlevselliğe sahiptir.

Iris ID'nin biyometrik çözümleri, dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca insana güvenlik, rahatlık, mahremiyet ve üretkenlik sunarken, 35-40 cm uzaklıktan gözün irisi tarafından son derece doğru, temassız tanımlama sağlar. iCAM7000'in çok yönlülüğü ve esnekliği, birçok Wiegand ve ağ tabanlı erişim kontrolü, zaman ve katılım, ziyaretçi yönetimi ve satış noktası uygulamalarıyla kolay entegrasyon sağlar.

Mühendislik ve tasarım ekipleri, iCAM serisinin sezgisel kullanıcı arayüzünü en kolay, en hızlı ve en doğru iris kaydı ve tanımlamasını sağlayan görsel ve işitsel istemlerle daha da geliştirdi. Hızlı otomatik eğme özelliği, basit bir dokunuşla veya yüksekliği ayarlamak için kartlar veya PIN'lerle birleştirildiğinde hem hızı hem de rahatlığı daha da artırır. Yakalama ve ziyaretçi yönetimi uygulamalarını kolaylaştırmak için kayıt sırasında bir yüz görüntüsü de alınabilirken, isteğe bağlı bir gözetleme kamerası için bir alan da dahil edilmiştir.

Erişim kontrolü için yeni bir iData™ yazılım paketinin yanı sıra SDK'lar ve bir geliştirme araç kiti, iş ortaklarının çeşitli şifreleme alternatiflerini destekleyen, FIPS201 uyumlu ve PKI desteği içeren kimlik yönetimi uygulamaları oluşturmasına olanak tanır. Uzmanlar ayrıca, IrisAccess paketinde yerleşik olarak bulunan karşı önlemlerin endüstri için standart belirlediğini kabul ediyor.

Her iris modeli benzersizdir ve ömür boyu sabittir ve iriste daha kolay ölçülebilir özellikler olduğundan, iris tanımanın hem küçük hem de büyük ölçekli biyometrik yerleştirmeler için en doğru, en hızlı ve ölçeklenebilir seçenek olduğu kabul edilir. Parmak izi, el, ses, damar ve yüz özellikleri gibi diğer biyometrik modaliteler genellikle değişebilir ve zaman içinde veya kullanım koşullarına göre değişebilir.

Sistem yapılandırması

IrisAccess sistemi, yazılım paketimizle özel olarak eşleşen iData EAC (Giriş Erişim Kontrolü) Yazılımı ve tescilli donanımdan oluşur. Birkaç donanım bileşeni kullanılabilir: iCAM4000 serisi, ICU4000 serisi, iCAM7000 serisi ve işlevsel çalışma modu seçenekleri kullanılabilir.

iCAM4000V olarak iCAM7000

Çok Faktörlü Kimlik Doğrulama

Çok faktörlü kimlik doğrulama, EAC yazılımı, yerleşik tuş takımına sahip iCAM7100 ve kimlik doğrulama modu olarak Kart + PIN'i destekleyebilen üçüncü taraf bir Fiziksel Erişim Kontrol Sisteminden (PACS) yararlanılarak kolayca ayarlanabilir. Sonuç, Kart + İris + PIN ile kimlik doğrulamadır. Tüm iCAM modelleri, 2 ve 3 faktörlü kimlik doğrulama çözümleri sunmak için Wiegand çıkışı veren önceden yüklenmiş harici okuyucularla kullanılabilir. Belirli ayarlar, iCAM7000 serisi kullanıcı kılavuzunda çok faktörlü kimlik doğrulama seçenekleri altında bulunabilir.

3 Faktörlü Kimlik Doğrulama: PACS Sistemli iCAM7100 (PACS PIN)

3 Faktörlü Kimlik Doğrulama

2 Faktörlü Kimlik Doğrulama: PACS Sistemi (Yerel PIN) olmadan iCAM7100

2 Faktörlü Kimlik Doğrulama